Serwis Tir Jedrzejów Sudół

Hałasy i mocne opory na kierownicy w tirze. Co robić?

blog

Kierowca ciężarówki spędza w pojeździe wiele godzin dziennie. Jazda tak dużym pojazdem niesie za sobą nie tylko ogromną odpowiedzialność, ale też wymaga od kierowcy skupienia i ciągłej koncentracji. Właśnie dlatego istotne jest, aby zadbać o komfort pracy zawodowego kierowcy oraz stan techniczny pojazdu. Hałasy i mocne opory na kierownicy mogą być nie tylko irytujące, ale także stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Jak sobie z nimi radzić?

Diagnostyka problemu

W pierwszej kolejności warto zidentyfikować przyczynę hałasu czy oporów na kierownicy tira. Mocne opory mogą wynikać na przykład z niedoboru płynu wspomagającego układ kierowniczy czy awarii pompy wspomagania. W takim przypadku konieczna będzie uzupełnienie płynu lub wymiana uszkodzonego elementu. Hałasy natomiast mogą być spowodowane przez zużycie łożysk piasty, które powinny być sprawdzone i ewentualnie wymienione. Czasem źródłem problemu są również przekładnie kierownicze, wówczas warto je zregenerować lub wymienić na nowe. W tym przypadku konieczna jest wizyta w warsztacie.

Mobilny serwis tirów – wygodna i szybka pomoc

Często jednak zawodowi kierowcy nie mają czasu na długie oczekiwanie w kolejce do warsztatu, gdyż może przyczynić się to do niedotrzymania ustalonych terminów dostaw. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z mobilnego serwisu tirów. Jest to usługa, która pozwala na szybką diagnozę awarii oraz od razu jej usunięcie – wszystko to bez konieczności odwiedzenia stacjonarnego warsztatu. Eksperci w dziedzinie naprawy ciężarówek przyjadą w wyznaczone miejsce, np. na parking czy teren firmy transportowej i na miejscu dokonają niezbędnych napraw. Dzięki temu kierowca nie traci cennego czasu, a pojazd zostaje kompleksowo sprawdzony i naprawiony.