Serwis Tir Jedrzejów Sudół

Unieruchomienia w transporcie ciężarowym. Mobilny serwis tir

Samochody ciężarowe są wykorzystywane głównie w transporcie drogowym to przewozu różnego rodzaju towarów. Często muszą one pokonywać setki kilometrów, aby dotrzeć w określone miejsce. Niestety zdarza się, że podczas jazdy pojawiają się pewne problemy, które mogą unieruchomić pojazd. Sprawdź sam, w jakiej sytuacji warto skorzystać z mobilnego serwisu samochodów ciężarowych i na czym to polega. Zachęcamy do lektury.

Jakie są najczęstsze usterki samochodów ciężarowych?

Samochody ciężarowe muszą być przede wszystkim sprawne techniczne, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i innym uczestnikom ruchu drogowego. Jednak zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, w których pojazd ulega awarii w trakcie pokonywania wyznaczonej trasy. Do powszechnie występujących usterek ciężarówek należą:

  • usterki układu hamulcowego,
  • usterka elektroniki,
  • awaria silnika,
  • uszkodzenie opony.

Wyżej wymienione problemu mogą generować opóźnienia w dostawie ładunki i powodować przesunięcie terminu realizacji następnych zleceń. Dlatego też w przypadku unieruchomienia samochodu ciężarowego warto skontaktować się z mobilnym serwisem tir.

Na czym polega mobilny serwis samochodów ciężarowych?

Mobilny serwis samochodów ciężarowych w Chmielniku jest skierowany do kierowców tirów, którzy zmagają się z nagłą usterką pojazdu. Pracownicy mobilnego serwisu dysponują bogatą wiedzą i odpowiednimi narzędziami, które pozwalają na sprawną naprawę ciężarówki w każdym miejscu na drodze. Podejmują się napraw układu hamulcowego, układu kierowniczego, zepsutego sprzęgła, czy zawieszenia. Ponadto potrafią sprawnie wymienić alternator, wyważyć opony oraz dokonać naprawy turbosprężarki. Przed rozpoczęciem napraw przeprowadzają szczegółową diagnostykę komputerową, a podczas pracy korzystają wyłącznie ze sprawdzonych części zamiennych.