Serwis Tir Jedrzejów Sudół

O czym może świadczyć nierównomierna praca silnika w ciężarówce?

Samochody ciężarowe są często wykorzystywane do transportu różnych towarów i są intensywnie eksploatowane. Niekiedy zdarza się, że w ciężarówce pojawiają się problemy z jednostką napędową, takie jak na przykład nierównomierna praca silnika. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie mogą być przyczyny nierównomiernej pracy jednostki napędowej i jak należy postąpić w takiej sytuacji.

Jakie są najczęstsze przyczyny nierównej pracy silnika w samochodzie ciężarowym?

Jedną z najczęściej występujących usterek w samochodzie ciężarowym są problemy z silnikiem. Nierównomierna praca jednostki napędowej może być spowodowana różnymi czynnikami. Jednym z nich może być uszkodzenie lub zużycie jednego z cylindrów silnika. Niekiedy problem może być wywołany awarią układu paliwowego lub układu zapłonowego. Nierównomierna praca silnika może być też spowodowana zapchaniem filtra paliwa lub zużyciem pompy paliwowej. Co więcej, problem z silnikiem może się też pojawić w wyniku nieprawidłowej eksploatacji pojazdu. W sytuacji, gdy pojawi się awaria jednostki napędowej, warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu samochodów ciężarowych.

Dlaczego warto skorzystać z mobilnego serwisu ciężarówek?

Niekiedy zdarza się, że awaria silnika w samochodzie ciężarowym pojawia się na trasie, co sprawia, że pojazd zostaje unieruchomiony. W takim przypadku warto skorzystać z usług mobilnego serwisu samochodów ciężarowych w Chmielniku. Fachowcy mogą dojechać w określone miejsce o dowolnej porze. Dzięki temu kierowca ciężarówki może liczyć na profesjonalną pomoc w miejscu zdarzenia. Serwisanci zajmują się między innymi:

  • naprawą silnika,
  • naprawą układu hamulcowego,
  • naprawą układu zawieszenia,
  • naprawą innych uszkodzonych podzespołów,
  • wymianą opon.