Serwis Tir Jedrzejów Sudół

Jak środki smarne i filtry przekładają się na żywotność silnika ciężarówki?

Silnik samochodu ciężarowego to niezwykła konstrukcja, która wymaga odpowiedniej eksploatacji i regularnego serwisowania. Jednymi z kluczowych elementów mających wpływ na żywotność silnika ciężarówki są smary i filtry. Odpowiadają one nie tylko za prawidłową pracę silnika, ale też zabezpieczają go przed uszkodzeniem. Sprawdź sam, jak środki smarne i filtry wpływają na żywotność silnika w ciężarówce. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego tak ważna jest systematyczna wymiana olejów i filtrów w ciężarówce?

Oleje to inaczej środki smarne, które są niezbędne do prawidłowej pracy silnika pojazdu ciężarowego. Zabezpieczają one podzespoły auta przed zatarciem i przyczyniają się do wolniejszego zużycia silnika. Systematyczna wymiana oleju silnikowego w ciężarówce może zapobiec zatarciu sinika i ma ogromny wpływ na jego żywotność. Podobnie jest z filtrem oleju, którego zadaniem jest oczyszczanie oleju. Wraz z biegiem czasu filtr oleju może ulec zapchaniu i nie będzie prawidłowo pełnił swojej funkcji. Dlatego też należy regularnie serwisować pojazdy ciężarowe i wymieniać środki smarne.

Jak można przedłużyć żywotność silnika w samochodzie ciężarowym?

Samochody ciężarowe są powszechnie wykorzystywane w logistyce i często pokonują bardzo długie trasy. Silna eksploatacja ciężarówek może przyczyniać się do licznych awarii silnika. Rozwiązaniem jest systematyczne odwiedzanie serwisu samochodów ciężarowych, gdzie specjaliści sprawdzą stan techniczny pojazdu i dokonają niezbędnych napraw. W celu przedłużenia żywotności silnika ciężarówki należy często wymieniać olej i filtr oleju. Dzięki temu silnik będzie zabezpieczony przed zatarciem i nie straci swojej mocy.